Atņemtas tiesības liedz braukt visā Eiropā

Likumi, noteikumi, dokumentu noformēšana
Lietotāja avatars
Zirgs
Nereģistrējies

13.04.2011, 14:43

ZINĀŠANAI!

Spēkā stājusies Eiropas Savienības direktīvas norma, kas paredz transportlīdzekļu vadītāju tiesību atņemšanas savstarpēju atzīšanu, portālu "Delfi" informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

Turpmāk Eiropas valstis apmainīsies ar informāciju par satiksmes noteikumu pārkāpējiem, kas nozīmē to, ka, ja personai vienā valstī ir atņemtas vadīšanas tiesības, tā nevarēs turpināt vadīt transportlīdzekli citā valstī. Līdz šim šādi gadījumi bija iespējami, jo nebija vienotas sistēmas pārkāpēju uzskaitei.
Kā konkrētu piemēru var minēt gadījumu, kad Latvijas pilsonis citā Eiropas valstī ir izdarījis pārkāpumu, par ko tiek piemērota vadīšanas tiesību atņemšana, bet, atgriežoties Latvijā, turpina piedalīties ceļu satiksmē. Turpmāk visā Eiropā institūcijas, kas atbild par autovadītāju kontroli reģistrēs datus par pārkāpumiem, līdz ar to Latvijā tiks saņemta informācija par konkrēto pārkāpēju. Šādā gadījumā uz personas deklarēto dzīves vietu tiks nosūtīts arī paziņojums par tiesību atņemšanu un pienākumu nodot nederīgo apliecību (ja tā atrodas pie transportlīdzekļa vadītāja).
Noteikumi par informācijas reģistrēšanu par personai piemērotu transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ir noteikti Ceļu satiksmes likuma 30.panta 2.daļas 8.punktā.


(c) delfi
Atbildēt