Google Street View

Viss par auto, kas neiekļaujas citās sadaļās
Lietotāja avatars
Dainis
Nereģistrējies

26.08.2011, 18:11

Google Street View automašīnas Rīgā

Interneta gigants "Google" uzsācis Latvijas pilsētu un ceļu panorāmas fotogrāfiju uzņemšanu "Google Maps" servisā "Street View". Šodien šim nolūkam speciāli aprīkotie automobiļi bija izlikti publiskai apskatei Rātslaukumā, Rīgā.

Jau no 24.augusta divu mēnešu laikā tiks fotografētas 15 Latvijas pilsētas. "Google" mašīnas fotografēs arī šo pilsētu savienojošās automaģistrāles, ceļus un apkaimes.

Pilnībā tiks fotografēta Rīga, Sigulda, Cēsis, Valmiera, Jēkabpils, Rēzekne, Daugavpils, Ogre, Bauska, Jūrmala, Jelgava, Tukums, Liepāja, Ventspils un Kuldīga.

"Google" automašīnu braukšana pilsētās var ilgt līdz pat diviem mēnešiem, mazākās pilsētās vienu mēnesi. "Google" automašīnu braukšana notiks vienlaicīgi vairākās pilsētās. Fotografēšanas periodi un laiki ir aptuveni, jo precīzu fotografēšanas grafika noteikšanu ietekmē laika apstākļi un ceļu satiksme.

Papildus pilsētām "Google Street View" automašīnas fotografēs arī tūrisma apskates objektus, kurus iepriekš ieteikusi Tūrisma attīstības Valsts aģentūra (TAVA). "Street View" kartē tiks iekļauti tādi objekti kā Aglonas Bazilika, Gaujas Nacionālais parks, Rundāles pils, Turaidas muzejrezervāts un citi objekti.

"Google" iegulda ārkārtīgi daudz resursu, lai aizsargātu indivīdu privātumu, vienlaikus ļaujot visiem lietotājiem gūt labumu ar šīs funkcijas palīdzību. Visas kartē redzamās cilvēku sejas un automašīnu numuru zīmes tiek izpludinātas, lai aizsargātu personu privātumu. Pēc kartes publicēšanas ar "ziņot par kļūdu" funkciju cilvēki varēs ziņot par attēliem, kas jāizpludina, aizpildot nelielu veidlapu ar precīziem to atrašanās parametriem.

"Google" fotouzņēmumu vākšanas plānus ir apspriedis ar Datu valsts Inspekciju (DVI) un iesniedzis visus nepieciešamos dokumentus DVI ir apstiprinājusi "Google" ieceri ievākt un publicēt Latvijas pilsētu fotogrāfijas kā daļu no "ielu skata" pakalpojuma.

"Street View" karte ir ļoti populāra funkcija "Google Maps" servisā, kur šādā veidā apskatāmas nu jau vairāk nekā 30 valstis visā pasaulē. Karte ļauj lietotājiem detalizēti izpētīt un orientēties kādā noteiktā pilsētā vai apkaimē ar panorāmas skata palīdzību. Šī funkcija ir pieejama arī tādās "Google" programmās kā "Google Earth" un "Google Maps" mobilo telefonu versijā.

Iegūtie fotoattēli tiks rūpīgi apstrādāti un savienoti. Šis tehnoloģiski sarežģītais process var aizņemt vairākus mēnešus. Konkrēts publicēšanas datums vēl nav zināms.

Vietās, kur "Street View" ir pieejams, "ielu skatu" varēs apskatīt, pietuvinot karti maksimāli tuvu ar pietuvināšanas funkciju vai ievelkot no kreisās kartes malas "Google Maps" oranžo "Pegman" ikonu vajadzīgajā vietā. Šādā veidā "ielas skatā" varēs apskatīt interesējošo restorānu vēl pirms esat ieradušies, plānot ceļojuma maršrutus, sarunāt tikšanās vietu vai pildīt ģeogrāfijas mājas darbus.

Nekustamā īpašuma pārdevēji un pircēji ar šīs funkcijas palīdzību var būtiski ietaupīt laiku un kartē jau iepriekš izpētīt izvēlētā īpašuma apkārtni. Tāpat varat izmantot šo karti, lai noskaidrotu braukšanas virzienus. Savukārt uzņēmēji un valsts iestādes šo karti var ievietot savā mājas lapā, tādējādi uzlabojot pakalpojumu sasniedzamību, piemēram, norādot tuvākās bibliotēkas, tuvāko pakalpojuma sniedzēju vai restorānu.

Lai iegūtu vairāk informācijas par "Street View" un tās izmantošanas iespējām, apmeklējiet http://google.lv/streetview. Šajā adresē varēsiet sekot "Street View" automobiļiem un iepazīties ar braukšanas grafiku.
Atbildēt