Jāņu un Līgo pasākumi

Ja ir informācija par kādiem interesantiem pasākumiem/koncertiem/šoviem - jums uz šejieni!
Lietotāja avatars
Jānis un Līga
Nereģistrējies

09.06.2012, 13:57

RĪGA

####

Jāņu ielīgošana Brīvdabas muzejā
2012.06.16 - 2012.06.17

Nedēļu pirms Jāņiem – visplašāk svinētajiem latviešu tradicionālajiem svētkiem – apmeklētājiem no visas pasaules ir lieliska iespēja Brīvdabas muzejā izjust reibinošo vasaras saulgriežu noskaņu.
Gatavojoties visīsākās gada naksts svinībām, visiem kopā būs iespēja atcerēties senās Jāņu svinēšanas tradīcijas, dziesmas, rotaļas un ēdienus, darāmos darbus, ģērbšanās un rotāšanās tradīcijas. Ielīgošanas pasākumā tiks domāts arī par jauniem paņēmieniem, kā mšudienās cilvēkus tuvināt un iepazīstināt ar Jāņu svinēšanas burvību.

Datumi: 2012.06.16 12:00 - 2012.06.17
Vieta: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Adrese: Brīvības gatve 440
Mājaslapa: http://www.brivdabasmuzejs.lv

=========================

Zāļu tirgus 2012 Doma laukums
2012.06.22

Lustīga līgošana un varena tirgošanās visas dienas garumā pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā.
Zāļu tirgū acis priecē grandiozi puķu pušķi un ziedu vītnes, smaržo žāvēta gaļa un kūpinātas zivis, saimnieces no visiem Latvijas novadiem piedāvā pašus gardākos sierus.

Pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā visu dienu varēs iegūt visīstāko Līgo svētku sajūtu. Uz gariem galdiem un tirgotāju būdiņās savus ražojumus piedāvās zemnieki un amatnieki no visas Latvijas.

==========================

Līgo, Rīga! 2012., 11. Novembra krastmala
2012.06.23 - 2012.06.24

Līgo svētki – gada īsākā nakts, kurā tiek cildināta daba un auglība. Neiztrūkstoši ir ugunskuri, alus un siers, ziedu vainagi un dziedāšana. Turklāt, lai sagaidītu Jāņu rītu, nav jādodas uz Latvijas laukiem – grandioza svinēšana notiks pašā Rīgas centrā, Daugavas krastmalā.
Līgo svētkos krastmalā ir viss svētkiem nepieciešamais – lieliskākie gardumi, izcilākie tautasdziesmu zinātāji, iemīļotākie mākslinieki un atsaucīgi cilvēki, kas gatavi ļauties Līgo nakts burvībai.

Rotaļas, dažādi latviešu rituāli, danči un sadziedāšanās. Siers un alus. Var uzzināt, kur vislabāk meklēt papardes ziedu, nogaršot putojošu alu, sieru saules dzeltenumā, smaržīgus pīrāgus. Uzstāsies gan folkloras kopas un ansambļi, gan populārās mūzikas pārstāvji – no rokmūzikas līdz šlāgerim.
Lietotāja avatars
Zirgs
Atbildes: 144
Pievienojies: 14.06.2011, 10:32
Info: Bērītis!!!
Atrašanās vieta: Latvju pļavas

20.06.2012, 05:21

Visakarīgākais saraksts ko esmu atradis

IELĪGOŠANAS PASĀKUMI RĪGĀ

Rīgas Latviešu biedrības nams

20. jūnijā no plkst. 15 līdz 22 Rīgas Latviešu biedrības nama vestibilā norisināsies radošā darbnīca «Prieku pinu vainagā». Tautas lietišķās mākslas studijas «Rezēda» rīkotajā radošajā darbnīcā ikviens varēs apgūt Jāņu vainagu, kroņu, ziedu un lapu vītņu darināšanas mākslu. Savukārt no plkst. 19 līdz 23 turpat norisināsies mūziķu hobiju tirdziņš – bufete – koncerts «Ne – darbi». Tajā piedalīsies mūziķi, kuri no savas profesionālās darbības brīvajos brīžos darina dažādas praktiskas, skaistas un oriģinālas lietas. Tirdziņa ienākumi tiks ziedoti pensionētiem mūziķiem, kuriem šobrīd nepieciešams finansiāls atbalsts veselības stāvokļa uzlabošanai. Pasākumā varēs ne tikai iepirkties, bet arī nogaršot pēc oriģinālām receptēm gatavotus ēdienus un dzērienus un apgūt Argentīnas tango soļus. Muzicēs kapela «Ābols» un universālās mūzikas trio «BBS», uzstāsies kori «Mīts» un «Austrums», sieviešu vokālā grupa «Jūti!», bērnu vokālā studija «Knīpas un knauķi» un vēl citi mākslinieki. Vakaru vadīs vokālās grupas «Cosmos» un Radio kora solists Jānis Strazdiņš.
Pasākumā ieeja bez maksas, dalības maksa darbnīcā Ls 2,5.


Rīgas Jūgendstila muzejs

20. jūnijā plkst. 15 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks folkloras kopas «Budēļi» koncerts, bet 21. jūnijā plkst. 16 koklētāju ansambļa «Teiksma» koncerts.

Ieeja ar muzeja biļetēm.


Saulgrieži Rīgas kalnos

20. jūnijā plkst. 19 Jāņa Akuratera un Ojāra Vācieša muzeja dārzā Torņakalnā notiks saulgriežu pasākums kopā ar folkloras kopu «Skandinieki».

21. jūnijā plkst. 19 Grīziņkalna parkā notiks pasākums kopā ar folkloras kopām «Dandari» un «Krulla».

Savukārt 22. jūnijā plkst. 12 Čiekurkalna tirgū vasaras tirgus ietvaros uzstāsies Baumaņu ģimenes kapela, ar kuru kopā varēs aplīgot, dancot un piedalīties arī alus dziesmu konkursā.

Arīdzan 22. jūnijā tikai plkst. 19 Eduarda Smiļģa teātra muzejā Āgenskalnā varēs baudīt kapelas «Hāgenskalna muzikanti» un Kultūras akadēmijas studentu uzstāšanos.

Visur ieeja bez maksas.


Latgales priekšpilsēta

20. jūnijā no plkst. 19 līdz 21 notiks ielīgošanas pasākums Pļavnieku parkā, kur uzstāsies folkloras kopa «Rija», kā arī tautas deju kolektīvi «Bramaņi» un «Videnieki», bet 21. jūnijā plkst. 18 līdz 23.30 ielīgošanas pasākums notiks Ķengaraga parkā, kur arīdzan uzstāsies tautas deju kolektīvi «Bramaņi» un «Videnieki», kā arī grupa «No pusvārda», ansamblis «Tirkiz-band» un Rīgas teātru aktieri. Pasākumu vadīs Guntis Skrastiņš.

Ieeja visur bez maksas.


Kultūras pils «Ziemeļblāzma» Vecmīlgrāvī

21. jūnijā plkst. 16 pie kultūras pils «Ziemeļblāzma» (Skuju 29) Vecmīlgrāvī notiks pasākums «Lieli ļaudis, mazi ļaudis, visi gaida Jāņu dienu!», kurā piedalīsies deju kolektīvi «Bitīte» un «Auda», koklētāju ansamblis «Pūt, vējiņi!», senioru koris «Rudens dziesma» un bērnu vokālais ansamblis «Nāriņa». Pasākumu vadīs aktieris Normunds Bērzs.

Ieeja bez maksas.


Kultūras centrs «Iļģuciems»

21. jūnijā no plkst. 17 līdz 19 kultūras centra «Iļģuciems» pagalmā notiks pasākums «Ielīgošana Iļģuciemā», kurā piedalīsies kultūras centra amatierkolektīvi. Pasākumu vadīs Iveta un Vidvuds Medeņi. 21. jūnijā no plkst. 16 līdz 20 un 22. jūnijā no plkst. 10 līdz 17 turpat norisināsies arī Zāļu tirgus, kurā būs nopērkami amatniecības izstrādājumi un veltes no Latvijas laukiem.


Zāļu tirgus Doma laukumā

22. jūnijā no plkst. 9 līdz 17 Doma laukumā jau tradicionāli notiks Zāļu tirgus. Šoreiz tajā savu produkciju piedāvās 300 amatnieki, Jāņu zāļu, siera, maizes, dārzeņu, zivju, gaļas un medus tirgotāji. Jau plkst. 10 apmeklētājus sveiks profesionālais pūtēju orķestris «Rīga» un pasākuma vadītājs – aktieris Intars Rešetins, kurš klātesošos aicinās vienoties kopīgā Līgo dziesmu dziedāšanā, mudinās iesaistīties katram sava vainaga pīšanā un lauku labumu nogaršošanā. Dienas gaitā tirgū par labu noskaņojumu gādās arī «Maskačkas spēlmaņi», «Hāgenskalna muzikanti», tautas deju kolektīvi «Teiksmiņa», «Gatve», «Ačkups», «Austris», «Dancītis» un «Dzīpariņš», kā arī diriģenta Ārija Šķepasta koru grupa. Zāļu tirgū muzicēs bērnu vokālie ansambļi «Momo» un «Magonīte», kā arī senioru koru grupa un folkloras kopa «Rija».
Ieeja bez maksas.


Rīgas Centrāltirgus

22. jūnijā no plkst. 11 līdz 14, sagaidot Līgo svētkus, Centrāltirgū notiks ielīgošanas pasākuma koncerts, kurā savas labākās dziesmas dziedās televīzijas šova «OKartes skatuve» dalībnieki Kašers un Marta. Uzstāsies arī bītboksa stilā muzicējošā grupa «PeR». Pasākumā tirgus viesus aplīgos karnevāla ritmos muzicējošā apvienība «Samba de Riga» kopā ar velotriku meistaru Jāni. Gan 22., gan 23. jūnijā Centrāltirgū norisināsies arī amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Turpat darbosies arī Rīgas domes Labklājības departamenta telts, kurā būs iespējams nogaršot īstu uz ugunskura gatavotu zivju zupu, kā arī piedalīties sieru degustācijā, nosakot titula «Jāņu siers 2012» īpašnieku.
Ieeja bez maksas.


Vidzemes tirgus

Amatnieku un mājražotāju tirdziņš 22. jūnijā norisināsies arī Vidzemes tirgū. Tirdziņā piedalīsies labākie sava aroda meistari no visas Latvijas, pārstāvot dažādus mūsu zemes etnogrāfiskos novadus un demonstrējot dažnedažādus tautas amata mākslas veidus. Būs iespējams iegādāties gan saldāko medu un gardāko maizi, gan vissmeķīgāk kūpinātās desas un žāvētās zivis. Savukārt amatnieki piedāvās visdažādākos izstrādājumus no koka un māla, vilnas un dzijas, dzintara un sudraba.

Ieeja bez maksas.


Kalnciema kvartāls

22. jūnijā no plkst. 16 līdz 22 Kalnciema kvartālā uz ielīgošanas pasākumu aicinās Alsungas Suitu sievas, kuras sniegs ne tikai koncertu ar saulgriežu dziesmām un ziņģēm, bet organizēs vainagu pīšanas un saules bumbu darināšanas darbnīcas, kā arī piedāvās kurzemnieku ēdienus. Plkst. 21.30 notiks arī koncertuzvedums «Jāņu nakts mistērija» ar jauniešu kora «Mūza» un instrumentālās grupas piedalīšanos. Grupā muzicēs Kristīne Kārkle-Puriņa (vijole, balss), Zane Šmite (balss), Ilze Grunte (ģitāra), Ilmārs Puriņš (bungas) un Ainārs Majors (bass).
Ieeja bez maksas.


VEF kultūras pils

22. jūnijā plkst. 17 VEF kultūras pilī notiks pasākums «Līgodama Jāņu diena nāca», kurā piedalīsies deju kolektīvi «Saime» «Videnieki», «Gatve», «Gatve 2. iespēja», «Bramaņi» un «Sendancis», ansamblis «Rīgas Pantomīma», VEF kultūras pils Drāmas kopa, folkloras kopa «Rija», kori «Dzīne», «Fenikss», «Senrīga», «Atvasara», «Vefieši» un «Teika».

Ieeja bez maksas.


Kultūras centrs «Imanta»

22. jūnijā no plkst. 18 līdz 23 pie kultūras centra «Imanta» notiks pasākums «Ielīgošana Imantā», kurā piedalīsies folkloras kopa «Silavoti», deju kolektīvs «Imanta», vokālais ansamblis «Harmonija Rīgai», jauktais koris «Namejs», sieviešu koris «Līga», bērnu deju kolektīvs «Mazais Andžiņš» un pūtēju orķestris «Fanfara». Balli spēlēs grupa «Kompromiss».

Ieeja bez maksas.
Lietotāja avatars
Zirgs
Atbildes: 144
Pievienojies: 14.06.2011, 10:32
Info: Bērītis!!!
Atrašanās vieta: Latvju pļavas

20.06.2012, 05:23

IELĪGOŠANAS PASĀKUMI CITVIET LATVIJĀ

Ielīgošana Jēkabpilī

20. jūnijā plkst. 20 Jēkabpilī uz speciāli izveidotas skatuves Daugavā pretī Vecpilsētas laukumam ikvienam būs iespēja piedzīvot patieso Saulgriežu jēgu un burvību kopā ar postfolkloras grupu «Iļģi».

Ieeja bez maksas.


Brīvdabas muzejs ciemos Rucavas pagastā

21. jūnijā no plkst. 16 līdz pat saullēktam Rucavas pagasta Papes Ķoņu ciema «Vītolnieku» mājās norisināsies Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais saulgriežu pasākums, kurā tad arī varēs vērot un līdzdarboties vasaras saulgriežu godos. Tiks izdziedātas Jāņu dziesmas, pīti vainagi, notiks lāpu gājiens, visu nakti būs iespēja doties rotaļās un mesties dančos ap ugunskuru. Un, protams, Jāņa bērni tiks pamieloti ar Rucavas sieriem, maizi un balto sviestu. Uz pasākumu tiek organizēti autobusi. Izbraukšana no Rīgas plkst. 9.30, atgriešanās ap plkst. 8.30.
Ceļazīmes cena Ls 19. Sīkāka informācija pa tālruni 67994106 vai 26529642.


Ielīgošana Jūrmalā

21. jūnijā plkst. 18 Jūrmalā Jāņi tiks ielīgoti Aspazijas mājā (Z. Meierovica 20), kur viesus sagaidīs folkloras kopa «Dziedam!». Vēl viens ielīgošanas pasākums notiks 22. jūnijā plkst. 18.30 Horna dārzā, kā arī pēcāk Dzintaru koncertzālē un pludmalē. Plkst. 18.30 notiks līgotāju sagaidīšana Horna dārzā pie Jūrmalas kultūras centra. Tur notiks Jūrmalas radošo kolektīvu sadziedāšanās un sadejošanās, piedaloties Jūrmalas tautisko deju kolektīviem «Tapa« un «Ābelīte», kā arī folkloras kopām «Skance« un «Mare». Plkst. 19.40 sāksies svētku gājiens pa Jomas ielu līdz Dzintaru koncertzālei, kur plkst. 20 notiks vasaras saulgriežu ielīgošanas koncerts. Tajā piedalīsies Ginta Krievkalna, Dace Upīte, Jānis Apeinis, Zigmārs Grasis un Žoržs Siksna, kā arī koklētāji no Latvijas novadiem, Jūrmalas tautas deju kolektīvi «Zālīte« un «Vēlreiz», viesu deju kolektīvs «Jaunība« no Jelgavas un apvienotais Jūrmalas koris. Plkst. 22 saulrietā svinību noslēgumā pie ugunskuriem Dzintaru pludmalē muzicēs «Hāgenskalna muzikanti».

Ieeja visur bez maksas.


Ielīgošana Dagdā

22. jūnijā plkst. 21 ikviens aicināts doties uz Lubānas pilskalnu Dagdā, lai kopā ar folkloras kopām izdzīvotu īsākās gada nakts stāstu, iepītu Jāņu vainagā saules enerģijas pielijušos pļavu ziedus, smeltos spēku no Andrupenes muzejā ceptās maizītes, sadedzinātu nebaltās dienas ugunskura liesmās un gūtu enerģiju visam atlikušā gada cēlienam.

Ieeja bez maksas.
Lietotāja avatars
Zirgs
Atbildes: 144
Pievienojies: 14.06.2011, 10:32
Info: Bērītis!!!
Atrašanās vieta: Latvju pļavas

20.06.2012, 05:29

LĪGO PASĀKUMI RĪGĀ


«Līgosim krastmalā!»

23. jūnijā no plkst. 17 līdz 5 11. novembra krastmalā norisināsies pasākums «Līgosim krastmalā!». Tā norise būs sadalīta vairākās sētās.

Pušķošanās sētā no plkst. 17 līdz 20 notiks vainagu vīšana, rotaļas, danči un sadziedāšanās kopā ar folkloras kopu «Ceiruļeits».

Nakts sētā no plkst. 17 līdz 20 spēlēs etno DJ Kaspars Zaviļeiskis, kurš ik pa laikam kāps uz skatuves arī visas nakts garumā. Plkst. 20 sāksies ielīgošana kopā ar folkloras kopām, bet no plkst. 21 līdz pat pusnaktij būs skatāms Raimonda Paula lieluzvedums «Līgo, Rīga!» kopā ar ceremoniju orķestri «Miers un Bērziņš», jauniešu kori «Kamēr...» un diriģentu Māri Sirmo, tautas deju ansambli «Rotaļa», dziedātājiem un aktieriem Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu, Agnesi Rakovsku, Kažu, Valteru Frīdenbergu, Mariju Bērziņu, Andri Bērziņu, Jāni Paukštello un Hariju Spanovski, kā arī TV šova «OKartes skatuve» dalībniekiem un vēl citiem. Plkst. 22.40 notiks ugunskuru iedegšana. Pusnaktī uz skatuves kāps grupa «Labvēlīgais tips», plkst. 2 grupa «Sīpoli», bet plkst. 3 latviešu mūzikas zelta dziesmas dziedās Normunds Rutulis, Marija Bērziņa, Kristaps Rūķītis un «Roots Band». Plkst. 4.30 notiks svinīgā saules sagaidīšana.
Vakara sētā plkst. 23 uzstāsies grupa «Turaidas roze», pusnaktī uz skatuves kāps Latvijas Nacionālā teātra aktieru grupa «Greizais ratiņš», plkst. 1 uzstāsies Latvijas Nacionālā teātra aktieru ansamblis «Drama», bet plkst. 2 kantrī grupa «Sestā jūdze».

Rīta sētā plkst. 23 uzstāsies grupa «Musiqq», plkst. 00.10 grupa «PeR», plkst. 1 spēlēs DJ Roberts Lejasmeijers, plkst. 2 uzstāsies Liene Candy, bet plkst. 3 uz skatuves atgriezīsies DJ Roberts Lejasmeijers.

Ieeja pasākumā un arī sabiedriskais transports visā pilsētā bez maksas.


Līgo Dzegužkalnā

23. jūnijā no plkst. 20 līdz 5 Līgo pasākums notiks arī Dzegužkalnā Rīgā. Plkst. 20 sāksies svētku ieskandināšana un darbosies vainagu darbnīca kopā ar Iecavas jauniešu folkloras kopu «Tarkšķi», plkst. 21 būs skatāms Liepājas aktrišu folkloras kopas «Atštaukas» Jāņu uzvedums, plkst. 22.22 notiks ugunskura iedegšanas rituāls, plkst. 22.30 sāksies danči kopā ar viesiem no Viļņas un Tartu danču klubiem, plkst. 23 būs izbaudāma nākotnes zīlēšana un citas Jāņu tradīcijas, plkst. 23.20 sāksies rotaļas un danči kopā ar Rīgas Danču klubu, pusnaktī notiks Jāņu godināšana, plkst. 1 sāksies lustes kopā ar Rēzekenes tautas mūzikas kapelu «Dziga», bet plkst. 3 sāksies saullēkta gaidīšana kopā ar Rīgas kapelu «Hāgenskalna muzikanti».

Ieeja bez maksas.============================================================
############################################################
============================================================LĪGO PASĀKUMI CITVIET LATVIJĀ


Jāņi Cinevillā

23. jūnijā jau no plkst. 14 kino pilsētiņā «Cinevillā» Tukuma novadā arī notiks Līgo svētku atzīmēšana jeb lielfestivāls «SMScredit.lv Jāņi Cinevillā». Visas dienas un nakts garumā ikviens aicināts līgot gan ievērojot sentēvu tradīcijas un latviešu misticisma rituālus, gan arī moderni un ar 21. gadsimta noskaņām. Koncertā uz skatuves kāps tautā iemīļoti mūziķi, būs iespēja ievīt savas Jāņu zāles lielajā vainagā, bet saulei rietot tiks iededzināts šīgada lielākais Jāņuguns pasaulē – ugunskrāvums četrstāvu mājas augstumā. Lielākās Jāņuguns iedegšanai par godu izskanēs uzvedums «Karsta bija Jāņu nakte», kurā senās līgo mistērijas izspēlēs Valdis Muktupāvels, grupa «DaGamba», Uģis Prauliņš, ansamblis «Teria» un citi mūziķi. Visu dienu un nakti līgotājus gaidīs arī atraktīvs Bērnu laukums, kurā darbosies arī auklīšu dienests. Tāpat būs pieejams «Rimi» mājas grila laukums, kur iepirkties vai cept līdzņemtos gardumus, moderno Jāņu klubs, pirts un citas atrakcijas un aktivitāšu vietas. Visiem būs nodrošinātas bezmaksas telts vietas.
Biļetes «Statoil» DUS vai «Biļešu servisa» kasēs un bilesuserviss.lv.


«Jaunie Jāņi» Siguldā

23. jūnijā no plkst. 17 «Jaunos Jāņus» Siguldas Svētku laukumā piedāvās grupa «Dzelzs vilks». Plkst. 17 sāksies Zāļu vakars, plkst. 20 spēlēs DJ Uldis Rudaks, plkst. 21 jauniešu postfolka grupa «SulA», plkst. 21.30 uz latviskiem rituāliem un Jāņuguns iedegšanu līgotājus aicinās folkloras kopa «Putni» un deju kolektīvs «Siguldietis», plkst. 22 ar tautas mūzikas programmu uzstāsies «Dzelzs vilks», bet pusnaktī kārtīgus Jāņu dančus piedāvās grupa «Bellaccord». «Dzelzs vilka» ikgadējā mūslaiku tautas dziesmu koncertprogramma «Jaunie Jāņi» jau kļuvusi par tradīciju, kas ik gadus pirmsjāņu un Līgo laikā piedāvā dziļi latvisko Jāņu tradīciju mūsdienīgu skatījumu un izpildījumu, dodot klausītājam jaunu iespaidu un pārdzīvojumu impulsus. Šogad «Jaunie Jāņi» norisinās «Dzelzs vilka» mūziķu dzimtajā pilsētā un Jāņa bērnus pirmoreiz pulcē pašā Līgo vakarā. Starp citu, šajā pasākumā grupa uzstāsies paplašinātā sastāvā - uz skatuves kāps arī Valērijs Cīrulis (ģitāra, mandolīna, vokāls) un Ieva Mūrniece (vijole, vokāls, postfolka grupa «Miglas asni»), kā arī jauniešu postfolka grupas «SulA» mūziķi.
Ieeja bez maksas.


«Latvija Līgo Līgatnē»

23. jūnijā plkst. 18 Līgo svinēšana sāksies arī LU atpūtas kompleksā «Ratnieki» Līgatnes novadā. Ikvienam būs iespēja līdzdarboties neaizmirstamās Jāņu aktivitātēs un, turpinot latviskās tradīcijas, viesi tiks iesaistīti tādās latviskās nodarbēs, kā īstenā lauku sētas pušķošana, vainagu un ozolu vītņu pīšana, kā arī... tāšu tīšana, pīrāgu un lazdu maizes cepšana, ugunskuru stutēšana un īstā siera siešana pie milzīgā saimnieces katla. Kopā darbosies 19 svētku radīšanas vienības, kurās darbosies 28 skolotāji, kuri parādīs, ka Jāņi nav tikai līgo dziesmu dziedāšana un tautisko danču dejošana. Gluži, kā agrākos laikos, Jāņu vakarā neiztiks arī bez aplīgošanas un sadziedāšanās, danču un rotaļu mācīšanās un izrādīšanās. Tiem, kuriem vakars izvērtīsies par karstu, tiks atvēlēta vieta siena hospitālī. Patiesu asumu vakaram piešķirs gruzīnu deju kolektīvu sveiciens ar nerimstošiem gruzīnu tautas ritmiem. Īsta svētku kulminācija būs Pliko auglības skrējiens miglas tērpā pusnakts rasā! Notiks arī zaļumballe, kurā spēlēs grupas «Sestā jūdze» un «Rollmens Band».
Biļetes «Biļešu servisa» kasēs un bilesuserviss.lv.


Līgo Rēzeknē

23. jūnijā plkst. 19 Līgo svētku svinēšana sāksies arī Rēzeknes kultūras un atpūtas parkā, kur plkst. 20 notiks svētku lielkoncerts ar vairāk kā 100 dalībnieku piedalīšanos. Koncerta pirmajā daļā tautā zināmi mākslinieki izpildīs savas mīļākās dziesmas un populārākos hitus, savukārt otrajā daļā gaidāma sadziedāšanās ar Rēzeknes novada apvienoto kori, solistiem un publiku diriģenta Inta Teterovska virsvadībā. Līgo svētkos Rēzeknē uzstāsies Jolanda Suvorova, Inga un Normunds, Olga Dreģe, Dzintars Čīča, Kaspars Antess, «Latgales dāmu pops», Jenny May, «Borowa MC», Roberts Pētersons, Mirdza Martinsone, māsas Legzdiņas, «Laimas muzykanti», «Dziga», «Patrioti.lg» un citi mākslinieki. Uzstāsies arī dziedošās latgaļu saimes – Eriņi, Igauņi, Puncuļi un Uškāni. Plkst. 23 sāksies arī Līgo nakts zaļumballe. Svētku vadītāja lomā iejutīsies Valters Krauze.
Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs un bilesuparadize.lv.


«Līgo Latgale» Līvānos

23. jūnijā plkst. 19 Līgo publiskās svinības sāksies arī Līvānu Zaķusalā. Līdz pusnaktij notiks šlāgermūziķu koncerts, kurā uzstāsies «Galaktika», Inga un Normunds, «Latgales dāmu pops», Kaspars Antess un Dzintars Čīča, Juris Ostrovskis no grupas «Patrioti.lg», «Zeļļi», Puncuļu ģimene un vēl citi mākslinieki. Pusnaktī sāksies zaļumballe kopā ar grupām «Ginc un Es», «Zenīts» un «Marčello». Būs pieejamas telšu vietas, darbosies piepūšamās atrakcijas un notiks lielā Jāņu nakts bezmaksas izloze ar ļoti labām balvām.
Biļetes «Biļešu servisa» kasēs un bilesuserviss.lv.


Līgo Daugavpilī

23. jūnijā no plkst. 19 Stropu estrādē Daugavpilī arīdzan sāksies Līgo nakts svinēšanas pasākums. Tajā darbosies svētku tirdziņš, kurā varēs iegādāties sieru, alu un citas uzkodas. Plkst. 20 varēs vērot tautas mūzikas un deju koncertu «Līgo visi!», kurā piedalīsies Latviešu kultūras centra radošie kolektīvi - tautas mūzikas ansamblis «Rakari», jauniešu deju kolektīvs «Laismeņa», bērnu deju kolektīvs «Pienupīte», senioru deju kolektīvs «Atbalss», profesionālā pūšamo instrumentu orķestra «Daugava» mūziķu grupa un vokālā studija «Pērlītes». Plkst. 21 latviešu komponistu populārās estrādes dziesmas dziedās Samanta Tīna, Dāvids Kalandija, grupa «MoNo» un deju mūziku izpildīs pūtēju orķestris «Daugava». Plkst. 23 tiks iedegts Jāņu ugunskurs un balle turpināsies līdz pat plkst. 4.
Ieeja bez maksas.


«Lielās Līgo lustes Alūksnē»

23. jūnijā plkst. 19 Līgo svinības sāksies arī Pilssalas estrādē Alūksnē. Tās sauksies «Lielās Līgo lustes Alūksnē» un tajās piedalīsies grupas «Roja» (plkst. 19) un «Musiqq» (19.30), Valmieras dziedošie aktieri «Žerāri» (20.30), Santa Zapacka un Harijas Ozols (21), Liene Candy (22) un «Otra puse» (23). Pusnaktī sāksies Līgo zaļumballe, kurā spēlēs «Roja» un ATomiņš.
Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs un bilesuparadize.lv.


«Saldū svin Jāņus!»

23. jūnijā plkst. 19 Līgo atzīmēšana sāksies arī Kalnsētas parkā Saldū. Plkst. 19 notiks pirmizrāde brīvdabas muzikālajai komēdijai «Naudas koks», kas veidota pēc Vizmas Belševicas stāsta «Tās dullās Paulīnes dēļ» motīviem ar kapelas «Bumerangs» piedalīšanos. Lomās pazīstami aktieri: Jānis Jarāns, Dainis Porgants, Gunārs Placēns, Jūlija Ļaha un citi. Režisors Ivars Lūsis. Plkst. 21 sāksies Lielā tautas sadziedāšanās virsdiriģenta Ivara Cinkusa vadībā ar Saldus novada koru līdzdalību. Skanēs iemīļotākās latviešu dziesmas, kas īpaši piemērotas Līgo svētku noskaņai, tai skaitā Saldus autoru dziesmas, kā arī «Čikāgas piecīšu» skaistākās dziesmas Lorijas Vudas izpildījumā. Plkst. 22 koncertprogrammu «Raimonda Paula dueti» izpildīs Veronika Plotņikova un Marts Kristiāns Kalniņš grupas «Autobuss debesīs» mūziķu pavadībā. Koncertprogrammas pamatā ir agrīno 70. gadu Raimonda Paula dziesmas un dueti, kurus savulaik izpildīja Nora Bumbiere un Viktors Lapčenoks. Savukārt plkst. 23 sāksies Līgo nakts balle, kurā spēlēs grupa «Autobuss debesīs», kapela «Bumerangs» un par jautrām dejām gādās DJ Japānis. Balle paredzēta līdz plkst. 4.
Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs un bilesuparadize.lv. Visām Līgām un Jāņiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ieeja gan bez maksas!


«Latvija Līgo Bauskā»

23. jūnijā plkst. 20 Līgo svinēšana sāksies arī Bauskas pilsdrupu estrādē, kur Latvijas Radio 2 piedāvātajā koncertā uzstāsies Ingus Pētersons, Suitu sievas, Liene Šomase, «Dziga», Jānis un Atis Auzāni, «Grodi», Olga Rajecka, Nikolajs Puzikovs, «Ilža», Dainis Skutelis, «Kokle», Annmary, Andris Baltacis, Evija Sloka, Nils Īle, Raimonds Tiguls, «Riči» un čigānu ansamblis «Dzheski Gloss». Koncertā piedalīsies arī mūziķu grupa Kristapa Krievkalna un Kritsīnes Kārklas-Puriņas vadībā, Bauskas novada apvienotais koris un pašdarbnieku kolektīvi. Izskanēs jau pazīstamas un populāras dažādu žanru dziesmas, kas, pateicoties apvienotajiem mūziķu sastāviem, iegūs jaunu skanējumu. Pēc koncerta lustīgā Līgo nakts ballē līdz rīta gaismai uz dejām aicinās «Baltie lāči», Ingus Pētersons, «Musiqq» un Latvijas Radio 2 DJ Aivis.
Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs un bilesuparadize.lv. Visiem Jāņiem un Līgām ieeja pasākumā bez maksas.


«Nāc un līgo Jēkabpilī»

23. jūnijā plkst. 22 Krustpils saliņā Jēkabpilī zaļumballē «Nāc un līgo Jēkabpilī» Jāņuguni iedegs un kopā ar pārējiem līgos aktieris Guntis Skrastiņš un grupa «No pusvārda». Krustpils saliņa ir viena no iecienītākajām jēkabpiliešu un pilsētas viesu atpūtas vietām. Tā ir arī lieliska vieta, kur baudīt Līgo svētku burvību, sagaidīt un pavadīt gada īsāko nakti. Līgošana uz salas Daugavā ir unikāla iespēja svinēt Līgo svētkus pie dabas krūts pilsētvidē! Līdzi jāņem groziņus, sieru un alu, labus draugus un visu, kas nepieciešams ērtai sēdēšanai zālītē un labai kopā būšanai Līgo vakarā.

Ieejas maksa Ls 2.


Līgo Mellužos Jūrmalā

23. jūnijā plkst. 22 Jāņu nakts balle notiks arī Jūrmalā – Mellužu estrādē. Tur muzicēs grupas «Tu La' Mōrs» (plkst. 22) un «Resgaļi» (plkst. 1).

Ieeja bez maksas.


Līgo Valmierā

23. jūnijā no plkst. 22 arī Valmieras estrādē notiks lustīga Līgo zaļumballe. Tās viesus priecēs muzikālā apvienība «Priekšnojauta» un DJ Ričs.

Ieeja bez maksas.


«Alternatīvie Jāņi»

22., 23. un 24. jūnijā Olaines novada Uzvaras līdumā norisināsies ielīgošanas un līgošanas alternatīvais festivāls «Alternatīvie Jāņi», ko rīko Vecrīgas kafejnīcas «Ļeņingrad» un «Bubamara». Līgo naktī par mūziku gādās blues-punk monstri «Adamsu famīlija» un svelmainā folkroka grupa «2tie». Akustisku priekšnesumu sniegs dziedātāja Aleksandra un ģitārists Igors no eklektiskā roka apvienības «Baltic Beach Band». Roku uz vakara pulsa turēs somu DJ Disco-Jew. Asiņainā dīdžeju betlā uz dzīvību un nāvi sitīsies Māris Balodis un Imants Koķis. Ar mūzikas konservu nažiem žonglēs abu krogu rezidentdīdžejs Ma.Be. Būs arī DJ Herbe, DJ Sergejs, DJ Lapsa un jau par leģendu kļuvušais DJ Mārtiņš Zviedris, kurš ne tikai spēlē lielisku mūziku, bet to visu papildina arī ar savām vokālajām izdarībām. Gaidāms arī pliko skrējiens pa īpaši šim nolūkam darinātām laipām, mūziķu un muzicēt gribošo džemsesija, čigānu pirts, alkofutbols, plunčāšanās netālajā karjerā, kā arī citas ne mazāk jautras un visādā citādā ziņā patīkamas norises.
Ieeja bez maksas. Sīkāka informācija pa e-pastu box@leningrad.lv.

NEDĒĻAS NOGALE RĪGAS KLUBOS UN KROGOS


«Alā» (Smilšu 16) 22. jūnijā plkst. 21 notiks Jāņu ielīgošana kopā ar folkloras kopu «Skandinieki».
Bites blūza klubā (Dzirnavu 34a) 22. jūnijā plkst. 22 uzstāsies «Coolmans Report».

«Četros baltos kreklos» (Vecpilsētas 12) 22. jūnijā plkst. 23 uzstāsies Ivo Fomins un spēlēs DJ Pēteris.

«Depo» (Vaļņu 32) 22. jūnijā spēlēs DJ Mārtiņš.

«Pie Labvēlīgā tipa» (Raiņa 21) 22. jūnijā spēlēs DJ Jax.

«Pulkvedim neviens neraksta» (Peldu 26/28) 22. jūnijā spēlēs DJ Artis Volfs un DJ Evans.

«Ribs & Rock» (Grēcinieku 8) 22. jūnijā plkst. 21 uzstāsies Marčello.
Atbildēt